Про проект

Коротко про мене

Я, Вікторія Пташник, — юрист, народний депутат України, позафракційна. Член Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики. Входжу до складу Конституційної комісії та Ради з питань судової реформи.

Стала автором законопроектів, спрямованих на вдосконалення антимонопольного законодавства, упровадження найкращих корпоративних практик, спрощення ведення бізнесу й децентралізацію влади, окремі з яких уже стали законами. Залучена до судової реформи та реформи захисту прав інтелектуальної власності.

Головним своїм завданням під час роботи у ВРУ вважаю створення сприятливого середовища для ведення бізнесу в Україні.

У 2013 і 2014 роках увійшла до п’ятірки найкращих юристів України в галузі конкурентного права за підсумками присудження VII та VIII Юридичної премії.

Увійшла до 9 найбільш рекомендованих юристів у сфері антимонопольного права за результатами дослідження «Юридичної газети» в межах проекту «Топ-250. Найкращі юристи очима колег по юридичному бізнесу 2010/2011».

За результатами досліджень «Ukrainian Law Firms. A Handbook for Foreign Clients», у 2013 і 2014 роках увійшла до переліку рекомендованих українських фахівців у галузі конкурентного права.

Увійшла в ТОП-10 законотворців-реформаторів за підсумками I-IV сесій за версією Реанімаційного пакету Реформ, в ТОП-10 ефективних держслужбовців 2017 року від юридичного бізнесу за версією Юридичної практики та в ТОП-10 депутатів-реформаторів 2017 року за версією видання “Деловая столица”.

Ідея проекту

Щодня я одержую листи й повідомлення в соціальних мережах від людей, які роками борються з бюрократичною машиною й не можуть домогтися справедливості. Через це вони втрачають бізнес, можливості, репутацію та, головне, віру в Державу. Маючи багаторічний досвід юридичної практики й мандат законодавця, я хочу допомогти тим, чиї скарги ігнорують, чиї запити «гублять», чиїх аргументів не слухають.

Я вірю, що застарілу бюрократичну систему можна змінити, що з нею можна боротися, що можна добиватися правди. Тому разом з однодумцями створила цей проект. У його реалізації допомагають молоді й талановиті юристи з Ліги студентів Асоціації правників України. Вони супроводять скарги на всіх етапах, здійснюють листування з органами державної влади й уважно стежать за тим, щоб скарга не потрапила в «далеку шухляду».

Кому буде корисний проект

Ми — юристи й законодавці. Ми — не популісти й не чарівники. Ми не в змозі змінювати комунальні тарифи, допомагати нужденним, знімати котиків з дерев. У нашій компетенції — подавати скарги чи запити чиновникам, запитувати інформацію або звіт від органів влади, доводити інформацію до вищих керівних структур, звертати увагу правоохоронних і спеціальних антикорупційних органів на неправомірні дії представників влади.

Наш проект для тих, хто готовий боротися за правду й перемагати бюрократію.

На кого можна поскаржитися

Якщо ви хочете поскаржитися на сусідів, конкурентів чи ворогів — це не до нас.

Ми допоможемо вам з розв’язанням проблем, спричинених діяльністю органів державної влади, зокрема правоохоронних, антикорупційних і фіскальних.

Як подати скаргу

Усе просто. Тисніть на велику кнопку «Подати скаргу» на головній сторінці. Вибирайте орган, на який хочете поскаржитися. Викладайте суть скарги. Залишайте контактні дані. Чекайте на підтвердження одержання листа.

На всіх етапах розгляду скарги одержуйте інформацію від куратора вашої справи.

Чим ми можемо допомогти

Хоча ми не чарівники, але маємо кілька магічних інструментів — знання права й мандат народного депутата. Вони допомагають нам діставати відповіді на запити, звертатися до найвищих органів влади, вимагати від чиновників уваги до несправедливості та, головне, не дозволяти державним структурам ігнорувати наші, тобто ваші звернення й скарги.